Türkiye'nin Askeri Haberleri

Askerlik Para Cezası Ödenmezse Ne Olur?

0 23

Askerlik Para Cezası Ödenmezse Ne Olur? Ülkemizde bulunan askerlik görevi zamanı gelince kriterlere uyan her vatandaşın yerine getirmesi gereken görevlerdendir. Ancak bazı durumlarda askere gitmeme gibi durumlar söz konusu olabilir. Askere çağırılan kişi askere gitmeyip yoklamalarda yer almazsa asker kaçağı olarak gözükür.

Askerlik para cezası gidilmeyen her gün 5 TL’dir. Yakalanırsa bu fiyat gün başı 10 TL’den hesaplanır. Bunun için olası gecikmelerde en kısa sürede ödeme yapılması gerekir. Ödeme yapılmadığı sürece bu ceza birikecektir. Askerlik para cezası ödenmezse ne olur sorusu yakalanana kadar sürecektir. Yakalanma durumunda günlük ceza 10 TL olacaktır. 100 gün gidilmediği takdirde 100×5 üzerinde 500 TL olarak hesaplanacaktır. Bunun için olası bir durumda askere gidilmediği takdirde mazeretin bildirilmesi gerekir. Askerlik para cezası ödeme ise vergi müdürlüklerinden yapılmaktadır. E-devlet üzerinden de bu ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Askerlik Para Cezası Ödeme

Askerlik para cezası bulunan kişiler en kısa sürede ödemesi gerekir. Bunun için vergi dairesini tercih edebileceğiniz gibi İnternet üzerinde yer alan İnteraktif Vergi dairesini de incelemenizi tavsiye ederiz. Askerlik para cezası çeşitli durumlarda ortaya çıkar.

  • Askere gidilmeyip yoklama kaçağı olarak tespit edilince
  • Olası gitmeme durumlarında mazeret bildirilmeyince
  • Gerektiğinde yurtdışı temsilciliklerine başvurmayınca

Bu gibi durumlarda askerlik para cezası ortaya çıkacaktır. Her ne kadar yüksek miktarda çıkmasa da en kısa sürede ödenmesi ve mazeretin bildirilmesi gerekir. Elbette çeşitli sorunlar olması çok normaldir. Bunun için mazeret bildirmek çözüm için avantaj sağlayacaktır.

Askerlik para cezası ödenmezse ne olur tarzında sorular da sıklıkla sorulmaktadır. Sürekli olarak bu para cezası birikmeye başlayacaktır. Yakalanıldığında ise askerlik şubesine gönderilir ve para cezası günlük 5 TL’den değil 10 TL’den hesaplanır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir ►  Askerlik Nedeniyle İşten Ayrılma Dilekçesi

Askerlik para cezası ödenmezse ne olur yazımızın sonuna geldik. Eğer ki böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız en kısa sürede mazeretinizi bildirmeli ve biriken cezanın ödenmesini tavsiye ederiz. Sözleşmeli er sınavı nasıl olur, sözleşmeli er seçim aşamaları hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz internet sitemizde bulunan içeriklere de göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-RYL0SGLS77