Türkiye'nin Askeri Haberleri

2021 MSÜ Psikomotor Tecrübeleri 1

0 24

2021 MSÜ Psikomotor Tecrübeleri ile ilgili bir kaç yazıdan oluşan bir çalışma yapmaya çalışacağım. Hava Harp Okulu adaylarının girmesi ve başarılı olması gereken psikomotor testi ile ilgili, bizzat teste giren adayların kaleme aldığı tecrübeleri sizlerle paylaştım.

2021 MSÜ Psikomotor Tecrübeleri

2021 MSÜ Psikomotor Tecrübeleri , her yerde bulamayacağınız bir yazı dizisidir. Mülakatlara giren adaylar, başkalarına faydalı olmak için zaman ve emek vererek tecrübelerini kaleme almakta ve bizimle paylaşmaktadır. Onlara teşekkür ederiz. Sizde kendi tecrübelerinizi paylaşmak isterseniz, iletişim bölümünde bulunan hesaplarımızdan mesaj atabilirsiniz.

2021 MSÜ Psikomotor Tecrübeleri 1

  • İlk test uçağın şeklini verip göstergeleri ayarlamanı istiyor göstergeleri yüzbaşı anlatıyor zaten orada manyak puan kasılıyor.
  • Bundan sonra koordinat sistemi var 9×9 kareli düzlemde karelerin koordinatlarını giriyorsun ama önce y sonra x ekseni girmek lazım bi de kırmızı noktalar öncelikli onları girmeden yeşil giremiyorsun ve tam yeşili giriyorsun enter’a basarken çıkıyor silemediğinden birkaç tane yanlış giriyorsun
  • Ondan sonra rhs var o görselsiz anlatılacak bir şey değil.
  • Adım nehir testi uçağın yüksekliğini hızını ayarlayıp hedeflerden geçirmen gerekiyor her hedefin üstünde süre var o süre bitince kayboluyor ama eksi puan da almıyorsun
  • Adımda 4 tane gezen daire var sen joystickle bi noktayı kontrol ediyorsun bi de köşede 5 tane şekil var ortadaki hangi renkteyse önce noktayı doğru dairenin içinde tutup o şeklin içindeki sayıyı giriyorsun bence en zoru burasıydı
  • Adımda yukarıdan kayan noktalar var sen yeşil noktayı kırmızı noktaların üstünden geçirip puan alıyorsun kağıt üstünde kolay ama joystick az yapınca gitmiyor hafif belli bi yeri geçince en ufak harekette sona gidiyor çok gıcıktı.
  • Adım noktayı karenin içinde tutmaya dayalı joystick+pedal var sağ solu pedalla yukarı aşağıyı joystickle yönetiyorsun ama sağ basınca sol sol basınca sağ gidiyor ben en çok bunda zorlanmayı bekliyordum ama sarıyor.
  • Test burada bitiyor sonra sizi bi amfiye toplayıp elenenleri açıklıyorlar biz 80 kişiydik 12 kişi elendi
Bu yazımızda ilginizi çekebilir ►  MSÜ Harp Okulu ile Astsubay MYO Arasındaki Fark Nedir?

2021 Msü Mülakat Tecrübeleri için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-RYL0SGLS77