Türkiye'nin Askeri Haberleri

Bedelli Askerlik Saç Tıraşı Nasıl Olmalıdır?

0 42

Bedelli Askerlik Saç Tıraşı Nasıl Olmalıdır? Askere gitmeden önce yapılması gerekenler listesinin maddelerinden birisi de saç tıraşı yapmaktır. Saç uzunluğu askere gitmeden önce iyice gözden geçirilmelidir. Çünkü askerlik disiplin içerisinde bir yer olduğundan dolayı olası sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Askerlik için saç tıraşı için berbere gittiğinizde sizlere yardımcı olacaktır. Askere gitmeden önce saç traşı olmak en doğru seçim olacaktır. Çünkü askere gittiğinizde şimdiye kadar pek deneyimli olmayan kişiler tarafından saçınız tıraş edilecektir. Bu durum bedelli askerlik için de geçerlidir.

Her ne kadar normal askerlik kadar uzun sürmese de saç kesimi bedelli askerlik için de önemlidir. Orası da normal askerlik gibi disiplin kuralları içermektedir. Bunun için askere gitmeden önce saçınızı kestirip öyle gitmelisiniz. Peki o halde Bedelli askerlik saç kesimi nasıl olmalıdır sorusunun cevabına gelelim.

Bedelli Saç Kesimi

Bedelli askerlik yapmadan önce saç kesiminiz önemlidir. Çünkü askeri kurallara uymadığı takdirde askerlik şubesinde sorun yaşayabilirsiniz. Bedelli saç kesimi için saçınızı gitmeden önce 3 numaraya vurmanız tavsiye edilir. Bu saç kesimi askeriye için önemlidir. Bunun için bazı nedenler vardır.

  • Disiplinin korunması için gerekir.
  • Ağır işler olduğunda uzun saçın sizlere engel olmaması hedeflenir.
  • Sıcak havalarda uzun saç insanın performansını düşürmektedir. Bunun için kesilmesi gerekir.
  • Ayrıca her gün duş alma imkânı olma şansı olamayacağı için terleme ve yağlanma gibi durumların oluşmasına sebebiyet verebilir. Bunun için askeriyede uzun saçlı kişiler uyarılmaktadır.

Bu maddelerdeki nedenlerden ötürü askerlikte kısa saç kesimi istenmektedir. Bedelli askerlik saç tıraşı bahsedildiği gibi 3 numara olacak şekilde kesilmelidir. Sizler de bu bilgiler doğrultusunda saçınızı keserek askere gidebilirsiniz. Bu saç kesimi sadece normal askerlikte değil, bedelli askerlikte de bulunmaktadır. Devlet tarafından normal askerlik ya da bedelli askerlik gibi ayrımlar yapılmamaktadır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir ►  7179 Sayılı Askeralma Kanunu

Bedelli askerlikte saç tıraşı nasıl olmalıdır yazımızın sonuna geldik. Sizler de bu tarz askeri haberler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz internet sitemizi kullanarak güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bedelli askerlik kaç gün olduğu hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-RYL0SGLS77