Türkiye'nin Askeri Haberleri

Skolyoz Subay Olmaya Engel mi?

0 35

Skolyoz Subay Olmaya Engel mi? Genç erkeklerin en çok olmak istediği mesleklerden birisi de tabi ki de subaylık, oldukça prestijli ve saygı duyulan bir meslek olmasının yanında çok çeşitli imkânları da sunmayı başarıyor. Böylesi bir mesleğe sahip olmak gerçekten de genç erkekler için önemli bir hedef olacaktır. Maaş imkânları, lojmanlar, askerlere özel avantajlar gibi çok çeşitli konularda subayların öne çıktığını görmek mümkün. Tabi ki insanlarında bu mesleğe bakışı oldukça önemli denilebilir. Sonuçta Subay Olmak birçok kişinin başaramadığı ancak hayal ettiği şeylerden birisi denilebilir. Tabi tüm bunların yanında Subaylık ile ilgili araştırma yapmak ve bu mesleğin özelliklerine hâkim olmakta çok önemli.

Tabi ki de böyle önemli ve saygınlığı yüksek bir mesleğe sahip olmak için bazı kriterlere uygun olmak gerekiyor. Bu kriterler konusunda devlet oldukça hassas, kişinin zekâsı ve sağlık durumu oldukça önemli bulunuyor. Burada akıllara en çok gelen sorulardan birisi de Skolyoz Subay Olmaya Engel mi? sorusu denilebilir. Tabi bunun haricinde Subaylığa Engel Sağlık Sorunları ile ilgili bilgi almak için de ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Hafif Skolyoz ile Subay Olunur mu?

Sağlık sorunları nedeniyle bu mesleğe ulaşamayan ciddi bir kesim olduğu söylenebilir. Özellikle de Hafif Skolyoz ile Subay Olunur mu? sorusu çoğu zaman insanların aklına gelebiliyor. Çünkü daha önce bu rahatsızlığın adını bile duymayan kişiler belirli ölçü de Skolyoz olduklarını muayene esnasında öğrenebiliyorlar.

  • Skolyoz Hastalığının Subaylığa Engel Olması mümkündür.
  • Her Skolyoz hastalığına sahip olan kişi subay olamaz diye bir şey yoktur.
  • Belirli bir derecenin altında Skolyoz sahibiyseniz subay olmanıza engel değildir.

Genel anlamıyla Skolyoz Subay Olmaya Engel mi sorusu bu şekilde cevaplanabilir. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken şey söz konusu hastalığın seviyesidir. Milli Savunma Üniversitesi öğrencisi olmak isteyen bir kişinin sahip olması gereken Skolyoz 10 dereceden daha küçük olmalıdır. Bu derecelerde olan bir Skolyoz askerliğe engel teşkil etmez ancak 10 derece ve üstü Skolyoz askerlik için engel teşkil etmektedir. Bu nedenle hastalıktan daha çok hastalığın seviyesine odaklanmak akıllıca olacaktır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir ►  Muvazzaf Subay Ne Kadar Maaş Alır?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-RYL0SGLS77