Türkiye'nin Askeri Haberleri

2021 MSÜ Mülakat Tecrübeleri 1

0 33

2021 MSÜ Mülakat Tecrübeleri ile ilgili yaptığımız çalışmanın ilk yazısında, 2021 yılında Milli Savunma Üniversitesi mülakatlarına giren adayların bizzat kendilerinin yazdığı tecrübelerini sizlerle paylaştım. Hiçbir değişiklik yapmadım ki onların mülakattan hemen sonra yaşadıkları duygularla kaleme aldıkları yazılarındaki heyecanı kaybetmeyelim 🙂

2021 MSÜ Mülakat Tecrübeleri

2021 MSÜ Mülakat Tecrübeleri ile ilgili birkaç yazıdan oluşan bir çalışma olacaktır. Tecrübeler elimize ulaştıkça yazıları geliştireceğiz. Sizde tecrübenizi paylaşmak isteseniz iletişim bölümündeki hesaplarımız aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

2021 MSÜ Mülakat Tecrübeleri 1

Sabah 5.30 harbiye önünde oldum 7 gibi içeri almaya başladılar. Önce evrak kontrolü yaptılar ve eksik olanlarınkisini tamamladılar. Belgeleri deldirdik dosyaya geçirdik boy kilo ölçmeye gittik. Biraz bekledik sonra isimleri okuyorlar o sırada boy kilo ölçülüyor çıkınca sıraya giriyoruz başımıza bir asker veriliyor ve işimiz bitene kadar sürekli onu takip ediyoruz. 108 soruluk kişilik testine girdiriyorlar başımızdaki asker yavaş olanları hızlanmaları konusunda uyarıyor. Sonrasında soyunma odasına gidiyoruz üstümüzü değişip mekik şınav ve koşu yapıyoruz bizim grubu çok dinlendirmediler şınav mekik bitince direkt hızlıca piste gidip koşturdular. Şınav ve mekikte başınıza dikilen abi inşallah anlayışlı olur ve sayar yaptıklarınızı. Sonra koşuya geçiyoruz bölüyorlar grubu 2ye sonra sırayla koşuyorsunuz. Koşuda tavsiyem önünüze gruptan birileri gelirse koşarken ve hız Hızlanmak istiyorsanız ya uyarın önümden çıkın diye ya da yanlarından hızlıca geçin. (ben orda önlerine geç geçtim diye 3 4 saniye kaybettim). Koşu bitince numara söylüyorlar numaranın yazılı olduğu koltuğa oturuyorsunuz. Sonra kaç saniye de koştunuz o söyleniyor. Ordan çıkınca ağaçlık bir yere gidip biraz oturuyorsunuz. Geçenlere psikomotor için kağıt veriliyor. En son fyt puanınızı öğrenip imza atıp çıkıyorsunuz. (bizim gruba kumanya verilmedi yanımda götürdüm ama 18 kişiydik ben yerken onlar bakmasın diye yemedim, bazı gruplara verilmedi kumanya en son alacaktık komutan geldi bir tane yüksek rütbeli sanırım kumanya alacağımız yerdeki askerler hazır ol da bekliyordu vermediler biz de çıktık eve geldik)

2021 MSÜ Mülakat Tecrübeleri 2

Şimdi saat 5.30 da orda oldum sıra azdı zaten 10-15 kişi vardı yarım saat sonra sıranın ucu gözükmüyordu bekledik 7-7.30a kadar sonra içeriye almaya başladılar. Telefonu yanıma almıştım. Orada emanet dolapları var anahtarları var. Telefonu koyup anahtarı alıyorsunuz. Yanıma nakit para da almıştım kart da almıştım. Kartı hiç kullanmadım. Sabah su almıştım. Girişteki abiden biraz pahalıydı siz yanınızda getirseniz daha iyi olur. Sürekli maske değiştiriyorlar. Girişte değişiyorsunuz. Koşudan önce değişiyorsunuz. Kapıda ateş ölçtüler hes kodunun çıktısı vardı ya onu okuttular sonra bi alana aldılar bizi eksik belgesi olanları sordu komutan mavi dosya eksikse mavi dosya verdiler ben föyün içine koymuştum föyü çıkarttırdılar kağıdı deldirdiler direkt mavi dosyaya taktık sonra bilgisayarların olduğu bir yere gittik bir iki kişinin adli sicil kaydı bir aydan eskiymiş onlara yenisini çıkarttılar. Sonra başka bir bilgisayarların olduğu odaya geçtik 20 kişi felan aldılar içeriye her bilgisayarda bir görevli karşısına oturdum orda belgelerimi bilgisayardan onaylattı fotoğrafımı çekti. Belgelerin fotoğraflarını çekti. Sonra iki tane kağıt yazdırdı. O kağıtlardan birisini dosyaya taktık. Ötekisini fytye giderken kullandık. Sonra boy kilo ölçümüne gittik. Bir iki kişinin kilosu eksik çıkmış su iç dediler. Birisi fazla çıkmış tuvalete gönderdiler. Vücuttaki izlere felan bakılmadı. Ben eşofman üstüyle tartıldım çorap ayakkabıyı çıkarttım ama bazılarına tişörtle çıkartıyorlar. Boy kilodan bizim 20 kişilik gruptan 3 kişi elendi. Sonra kişilik testine gittik 108 soru 25 dk. Basit sorular ama kasmaya gerek yok orda. Sonra fytye gönderdiler bi askerin peşinde gidiyoruz zaten sürekli. Soyunma odasına götürdü giyinin dedi lavabo ihtiyacı olan giderdi. Sonra koşu pistinde bi kağıt imzalattılar sonra mekiğe geçtik. Bir hoca her şeyi anlattı önce mekik her şeyine dikkat ediyorlar mesela kafa yere değiyor ses çıkmıyor saymıyor dirseklerini bedenden ayırırsan saymıyorum diyor. sonra şınav karşıya bakmak lazımmış yere bakarsan sayılmıyor. en son koşu bir arkadaş fytden kaldı. İtiraz etti arkadaş ama yine geçemedi. Yani itiraz edebiliyorsunuz. Koşuya ısınma felan yapmadık zaten hava sıcaktı. Koşudan sonra bir yerde oturduk biraz fyt puanlarını hesapladılar. Psikomotor için bi kağıt verdiler. Yarın 7.30 da burada olun dediler. Ben 1.02 koştum. Mekik 44. Şınav 44. 87 fyt oldu yani. Son Biz ilk gruptuk yani 11-11.30 gibi khodan çıktım. Yani elinizde sadece sağlık belgesi olsa bile her şeyi hallediyorlar. Zaten hemen grubunla tanışıyorsun. Komutanlar da yardımcı oluyor.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir ►  2021 Jandarma Astsubay Mülakat Tecrübeleri 1

2021 Msü Psikomotor Tecrübeleri için Tıklayın.

Renk Körlüğü Testi için tıklayın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-RYL0SGLS77