Türkiye'nin Askeri Haberleri

Yedek Subayların Oyak Kesintileri Ne Zaman Ödenecek?

1 23

Yedek Subayların Oyak Kesintileri Ne Zaman Ödenecek? Askerlik hizmeti ülkemizde zorunlu hizmetler arasında yer almaktadır. Bu hizmet yetişkin ve genç erkekler için uygulanmakta olup çeşitli kademelerde görevlendirmelere de uygun şekilde işleyişe geçirilir. Kimi askerler ordu içerisinde er olarak görev alırken kimi askerler ise yedek subay olarak görev almaktadırlar. Yedek subaylar diğer ordu görevlilerine göre daha uzun süreli askerlik yapmakla birlikte daha yetkili olurlar. Bu yetkilerini en doğru şekilde kullanmak ve askerleri organize etmek üzere eğitilirler. Ordudaki birçok önemli görevi yerine getiren yedek subaylarla ilgili Askeri Haberler okumak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yedek subayların çok çeşitli görevleri olduğu biliniyor ancak yedek subay olmanın önemli getirileri de olduğu bir gerçek. Belirli bir ücret olacak şekilde maaş alıyorlar ve erlere göre daha farklı bir askeri hayat geçiriyorlar. Ancak burada birçok yedek subayın aklına Yedek Subayların Oyak Kesintileri Ne Zaman Ödenecek? sorusu takılıyor. Bu durum oldukça doğal çünkü oyak kesintilerinin geri ödenmesi meselesinde yedek subayların bariz bir şekilde haklı olduğu görülebiliyor.

Oyak Kesintilerinin Ödenmesi İçin Ne Yapılması Gerekiyor?

Öncelikle birçok yedek subayın Oyak Kesintilerinin Ödenmesi İçin Ne Yapılması Gerekiyor? sorusuyla ilgili hiçbir fikri olmadığını söylemekte yarar var. Çünkü birçok kişi Yedek Subaylık görevine başlarken bu göreve dair net bir fikre sahip olmuyor. Ancak yapılması gerekenler oldukça basit ve birkaç madde de anlaşılabilecek düzeyde.

  • Oyak Kesintileri ile ilgili geri ödemelerin yedek subayların hakkı olduğunu bilmeli.
  • Bu ödemelerin belirli bir tarihte yapılması gerektiğinden haberdar olmalı.
  • Yedek Subay Oyak Kesintileri Geri Ödemeleri ile ilgili haberleri ve duyuruları takip etmeli.

Tüm bu maddeleri dikkate alarak kolaylıkla söz konusu ödemeleri alabilirsiniz. Tabi ki de her yedek subay bu süreci yaşamak zorunda değil. Ancak bu sürece maruz kalan yedek subaylar için böylesi durumlar olabiliyor. Özellikle de Yedek Subay Olmak ile ilgili hiçbir fikriniz yoksa bu tip durumlar yaşamanız son derece doğal, ancak böylesi problemlerin de çözülmesi gerçekten de son derece kolay olacaktır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir ►  Muvazzaf Subay Ne Kadar Maaş Alır?
1 yorum
  1. YAKUP ZOR diyor

    YEDEK SUBAY OLARAK 199-2000AS YILLARINDA 1 YIL GÖREV YAPTIM. OYAK KESİNTİSİNİ NASIL GERİ ALACAĞIM. HİÇ BİR BİLGİ BULAMADIM. MAHKEME KARARI VESAİR. BİLGİ VERİRSENİZ MEMUN OLURUM.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-RYL0SGLS77